Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

CZYM JEST TRYCHOLOGIA ?

Trychologia jest ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.

Nazwa „trychologia” pochodzi od greckiego słowa trikhos, co oznacza „włos”. Początki rozwoju tej dziedziny medycyny datuje się na 1860 (Londyn). W tym okresie, prekursor tej dziedziny, profesor Wheeler rozpoczął badania nad wypadaniem włosów i sposobami powstrzymania tego procesu. Następnie w 1902 grupa lekarzy skupionych wokół tematyki chorób włosów postanowiła założyć Kolegium badań chorób włosów, później znane jako instytut trychologii (Institute of Trichologists). W 1928 otwarto, również w Londynie, pierwszą klinikę, w której specjalizowano się w diagnozie chorób skóry głowy i włosa (The Scalp and Hair hospital). Kliniką kierował Francis Law. Trychologię wprowadzono po raz pierwszy jako specjalizację studiów w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku.

 

Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

 

Gabinet Trychologii oferuje:

  • Badanie skóry głowy i włosów pod mikrokamerą,
  • konsultacje oraz profesjonalne zabiegi trychologiczne pomagające w leczniu schorzeń skóry głowy.

Każdy zabieg składasie z dwóch etapów:

  1. zabieg wstępny (przed każdym zabiegiem)
  2. zabieg właściwy dla osób z problemem: * łuszczycy * androgenowego wypadania włosów * telogenowego wypadania włosów * tłustej skóry głowy * łupieżu * łojotokowego zapelenia skóry * odwodnionej skóry głowy